TOP kiirlaenud Eestis

Kiirlaen

Laenusumma 1000
Laenuperiood ... months
Andmed viimati uuendatud: 26.11.2021 08:05
Smsmoney
Aasta intressimäär
15.38 %
Eeldatav kuumakse
174.22 €
Krediidi kulukuse määr
39.97 %
Tüüpiline näide: 500 euro laenamisel tähtajaga 360 päeva, fikseeritud intressimäär 43,02%, krediidi kulukuse määr 53,49%, lepingutasu 0 eurot, tagasimaksete summa 624,01 eurot ja tarbija poolt makstav kogusumma 624,01 eurot.
Smsraha
Aasta intressimäär
15.38 %
Eeldatav kuumakse
174.22 €
Krediidi kulukuse määr
39.97 %
Tüüpiline näide: 700 euro laenamisel tähtajaga 360 päeva, fikseeritud intressimäär 43,58%, krediidi kulukuse määr 54,34%, lepingutasu 0 eurot, tagasimaksete summa 876 eurot ja tarbija poolt makstav kogusumma 876 eurot.
Laen.ee
Aasta intressimäär
15.38 %
Eeldatav kuumakse
174.22 €
Krediidi kulukuse määr
39.97 %
Kiirlaen on mugav võimalus saada rahaabi lühikeseks perioodiks juhul, kui vajate raha ostude eest tasumiseks või ettenägematute kulude finantseerimiseks. Saadud raha võite kasutada mis tahes tarbimisvajaduseks.
Credit.ee
Aasta intressimäär
45.00 %
Eeldatav kuumakse
189.21 €
Krediidi kulukuse määr
55.85 %
Tüüpiline näide: 1000 € laenamisel 6 kuuks on fikseeritud aastane intressimäär 18% ja lepingutasu 35 €, krediidi kulukuse määr 35,15%, kuumakse suurus 175,53 € ning ärikliendi poolt makstav kogusumma 1088,18 €.
Creditstar
Aasta intressimäär
45.31 %
Eeldatav kuumakse
189.37 €
Krediidi kulukuse määr
56.39 %
Krediidi kulukuse määr on 56,00% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidilimiit 2000,00 €, laenuperiood 12 kuud, fikseeritud intressimäär 45,30%. Laenates näidistingimustel 2000,00 € perioodiks 12 kuud, on ühe kuumakse suurus 210,33 €, tagasimaksete summa 2523,96 € ja tarbija poolt makstav kogusumma 2523,96 €.
Credit24
Aasta intressimäär
24.00 %
Eeldatav kuumakse
50 - 4000 €
Laenuperiood
1 - 12 kuud
Credit24 pakub krediiti Krediidikonto limiidi alusel. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 24% aastas, on KKM 27,24% aastas, tagasimaksete summa 1135 € ja kogusumma 1135 €.
Monefit
Aasta intressimäär
39.60 %
Eeldatav kuumakse
50 - 3000 €
Laenuperiood
1 - 32 kuud
Krediidiliini kasutusele võtmisel tekib tagasimaksegraafik, mis koosneb langevatest minimaalsetest kuumaksetest. Iga järgmine kuumakse on eelmisest väiksem või jääb püsima 10 € peale.
Boonuslaen
Aasta intressimäär
47.85 %
Eeldatav kuumakse
30 - 3000 €
Laenuperiood
1 - 12 kuud
Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 59,87 % aastas järgmistel näidistingimustel: boonuslaen 1000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 1259,20 €, fikseeritud aastaintress 47,8515 %. Määr on arvestatud eeldusel, et boonuslaen võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest boonuslaenu kasutusse võtmisest.
Ferratum
Aasta intressimäär
47.85 %
Eeldatav kuumakse
100 - 3000 €
Laenuperiood
3 - 99 kuud
Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 59,87 % aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 1000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 1259,20 €, fikseeritud aastaintress 47,8515 %. Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Kiirlaen on kiire lahendus paljudele probleemidele.

Mõnikord võib juhtuda, et enne palgapäeva jääb rahast vähemal või suuremal määral puudu. Sellisel keerulisel ajal tuleb appi kiirlaen. Kiirlaen on parim viis puuduoleva summa saamiseks enne palgapäeva. Enam ei pea sõpradelt ja tuttavatelt võlgu võtma. Kiirlaen aitab toime tulla ettenägematute väljaminekutega. Näiteks saab selle abil tasuda ootamatuid arveid või katta muid kulutusi. Loomulikult võiks laenu võtta ka pangast, kui aga aega on vähe ja pole mahti panna kokku tervet hulka mitmesuguseid dokumente, siis aitab hädast välja just kiirlaen.

Mis on tagatiseta kiirlaen ja kuidas seda õigesti kasutada?

Eestis ei ole laenu saamine lihtne ülesanne. Laenu taotlemise protsess võib sageli olla väga keeruline, pealegi nõutakse selleks palju dokumente. Paljud praegu turul tegutsevad krediidiettevõtted keelduvad väljastamast laenuvõtjale isegi väikest summat, kui tal ei ole käendajaid ega kinnisvara, mida tagatiseks anda. Laenuandjat on tegelikult võimalik mõista, sest viimastel aastatel on tagastamata laenude protsent olnud üsna suur, seetõttu ei soovita liigseid riske võtta. Kuid laenuvõtjat see siiski ei lohuta.

Samuti võib iga inimene kokku puutuda probleemiga, et raha on vaja saada väga lühikese aja jooksul. See ajavahemik võib olla kõigest mõned tunnid, mistõttu ei ole kliendil lihtsalt aega käendajaid otsida ega kõiki vajalikke dokumente vormistada. Kui inimene leiab end sellisest olukorrast, tuleb talle appi selline laenuliik nagu kiirlaen.

Mis on kiirlaenu eripärad?

Kiirlaenu peamine eripära on see, et kliendil on võimalik saada vajalik rahasumma suhteliselt lühikese ajavahemiku jooksul. Suur konkurents kiirlaenuturul leevendab üht selle laenuliigi puudust – kõrget intressimäära. Paljud krediidiettevõtted soovivad oma kliendibaasi suurendada, seepärast püüavad nad teha võimalikult soodsaid pakkumisi.

Kiirlaenu võtja ei pea muretsema käenduse, mitmesuguste dokumentide vormistamise, sissetulekute tõendi ega tagatiseks vajaliku kinnisvara pärast. Kui tekib vajadus väikse rahasumma järele, siis on kõige parem ja mugavam viis selle saamiseks kiirlaenu taotlemine. Vormistustoimingud on väga lihtsad. Isegi kui kliendil on väga kiire ja ta ei jõua kiirlaenu väljastava ettevõtte kontorisse minna, on tal sellele vaatamata võimalik soovitud laenu saada, sest Eestis saab kiirlaenu taotleda ka interneti teel.

Laenuvõtjal peab olema vaid internetiühendusega sülearvuti või nutitelefon. Raha laekub taotleja kontole hiljemalt tunni jooksul pärast taotluse esitamist. Tänapäeval on kiirlaenu võtmine üks kõige mugavamaid viise vajaliku rahasumma saamiseks. Siiski ei tasu unustada miinimumnõudeid, mida kiirlaenuettevõtted laenuvõtjale esitavad.

Laenu saamine ilma sissetulekute tõendita: müüt või reaalsus?

Ilmselt nõustute, et oleks tore saada laenu ilma tervet hulka dokumente vormistamata. See aitaks säästa klientide aega ja säilitaks meelerahu. Kuid kas see on ka tegelikult võimalik? Kahtlemata on tõend sissetulekute kohta väga oluline. Paljudes krediidiettevõtetes on selline tõend laenu saamiseks hädavajalik. Tavaliselt paluvad krediidiettevõtted kliendil esitada pangakonto väljavõte viimase 5–6 kuu kohta, kust nad leiavad ise kogu vajaliku teabe, näiteks regulaarsete sissetulekute (töötasu, pension, toetused jne) kohta.

Kui klient soovib saada hüpoteeklaenu, on sissetulekute tõend hädavajalik. Kuid see on alles algus. Ei tasu kurta krediidiettevõtete range suhtumise üle laenuvõtjatesse. Asi ei ole neis. Iga krediidiasutus täidab lihtsalt kehtivatest seadustest tulenevaid kohustuslikke nõudeid. Nende nõuete kohaselt peab krediidiasutus enne laenu väljastamist veenduma, et laenuvõtja suudab selle tagasi maksta. Selle nõude täitmist kontrollivad rangelt kõrgemalseisvad finantseerimisasutused.

Laenuvõtja ei pruugi seda aduda, kuid see nõue kaitseb esmajärjekorras tema enda huve. Ilma selle nõudeta tugineks laenuvõtja oma otsuse tegemisel mõistuspärasuse asemel emotsioonidele ning kahetseks hiljem, et üldse laenu võttis. Asi on selles, et kliendi sissetulekust ei pruugi piisata igakuiste kulude katmiseks. Kui klient esitab sissetulekute tõendi või pangakonto väljavõtte, siis saab ta ise veenduda, et tal ei ole piisavalt raha laenumaksete katmiseks.

Intressita kiirlaen on võimalik

Sissetulekute tõendi ja kontoväljavõttega on nüüd asi selge. Isegi kui krediidiettevõte ei nõua sissetulekute tõendit, siis kontoväljavõtet on tal kindlasti vaja, sest selle abil saab hinnata laenuvõtja maksevõimet. Kuid kas Eestis on võimalik saada kiirlaenu ühe tunniga ja ilma intressita? Võimalik, et see tuleb teile üllatusena, kuid Eesti krediidiettevõtted pakuvad sageli intressita laenuteenuseid. Seejuures tuleb laenuvõtjal juurde maksta mitte rohkem kui mõni euro. Need tuleb tasuda lepingu sõlmimisel. Mõned ettevõtted aga ei võta klientidelt isegi seda tasu.

Kuid mis eesmärgil väljastavad laenukontorid selliseid laene, millega kaasneb üksnes ajakulu ja kahjum? Esmapilgul võib tunduda, et krediidiettevõtte kulud on üsna väikesed, kui aga asjasse süüvida, siis näeme, et kogukulud hõlmavad töötajate töötasusid, arvestatavaid väljaminekuid reklaamile, rendimakseid (kui ruumid on renditud) ning tarkvara arendamise ja hooldamisega seotud kulusid. Kulud on seega tõepoolest suured, kuid selle kõige hind on samuti kõrge – kliendi lojaalsus.

Suur osa Eesti krediidiettevõtteid panevad kiirlaenude reklaamimisel erilist rõhku intressita laenudele. Intressivabastus on selliste tehingute peamine eelis. Sellisel juhul saab laenuvõtja soovitud summa ja tagastab selle laenuandjale hiljem ilma lisakuludeta. Samas ei viita peaaegu keegi sellele, et intressita kiirlaenu saab klient võtta vaid üks kord. Seda antakse vaid uutele klientidele. Mis sellisel juhul toimub? Laenuvõtja tagastab krediidiettevõttele sama või veidi suurema summa, kui ta laenas. Kuid see on võimalik vaid juhul, kui kõik maksed laekuvad rangelt maksegraafiku järgi. See on krediidiasutuse viis klient enda külge köita, sest kui klient peaks kunagi veel laenu vajama, siis pöördub ta eeldatavasti sellesse asutusse, millega on varem koostööd teinud. Kuid teisel korral tuleb laenu pealt maksta ka intresse, mis võivad olla märkimisväärsed.

Kas krediidiasutuste sellist käitumist võiks pidada ebaausaks? Kindlasti mitte. Intressita laenu annavad tänapäeval paljud ettevõtted. Kliendi jaoks on sellise laenuliigi peamine eelis see, et ta saab kiiresti vajaliku summa raha ega pea selleks suuri lisakulutusi tegema. Intressita kiirlaenu iseloomustavad ka lühike laenutähtaeg ja suhteliselt väike laenusumma. Üldjuhul on tegemist summadega, mis ei ületa 300 eurot. Laenuperiood on selliste laenude puhul tavaliselt 15–30 päeva, mõnel juhul kuni 60 päeva. Sellist laenu võib saada iga Eesti elanik, kes on vähemalt 18-aastane, erandjuhul on vanuse alampiiriks 21 aastat.

 

Millest kõneleb kliendi halb krediidiajalugu?

Halb krediidiajalugu ütleb kliendi kohta päris palju. Suured pangad keelduvad tavaliselt sellistele klientidele uusi laene väljastamast. Kuid kiirlaenude puhul ei tähenda halb krediidiajalugu sugugi eitavat otsust. Soovi korral võib klient ikkagi leida ettevõtte, mis annab talle laenu isegi juhul, kui ta on varem laenumaksete tasumisega mingil põhjusel hilinenud. Siiski võib halb krediidiajalugu tekitada kliendile korvamatut kahju, mille tõttu ei saa ta enam mõnest krediidiettevõttest laenu taotleda. Põhjus on selles, et suur osa Eesti krediidiettevõtteid keeldub sellistele klientidele uusi laene väljastamast. Kuid see ei ole veel kõik. Klient peab kaaluma ka võimalikke alternatiive. Näiteks võib potentsiaalne laenuvõtja küsida laenu oma sugulastelt või tuttavatelt.

Miks on see siiski niivõrd oluline? Sellepärast, et krediidiajalugu ei võeta laest. Kui klient on kasvõi paar korda laenumaksega hilinenud, on üsna tõenäoline, et ta võib uuesti sellisesse olukorda sattuda.

Kui klient teab kindlalt, et ta ei tule ilma uue laenuta toime, peab ta kõike põhjalikult kaaluma ja otsuse langetama. Ta peab olema valmis selleks, et laenuandja võib nõuda käendaja kaasamist. Kasuks tuleb ka tõend sissetulekute kohta või kontoväljavõte. On arusaadav, et laenuandjad suhtuvad ettevaatusega laenu väljastamisesse sellisele kliendile, seetõttu võivad nad nõustuda andma laenu üksnes kinnisvara tagatisel, kuid seda üldjuhul vaid suurema summa puhul.

Kahjuks kuuleb enamik halva krediidiajalooga kliente kõige sagedamini vastust: „Tagasi lükatud“. Seepärast tuleb olla valmis ka selliseks asjade käiguks. Kuid ette muretseda pole samuti vaja.

Kas töötutel on võimalik kiirlaenu saada?

Praegu väljastab enamik Eesti krediidiasutusi probleemideta laenu klientidele, kes vastavad kõikidele kohustuslikele nõuetele. Peamine nõue on regulaarse sissetuleku olemasolu. Tähtsuselt teine nõue on hea krediidiajalugu. Selleks, et krediidiasutus annaks töötule isikule laenu, peab tema krediidiajalugu olema laitmatu.

Kõik nõuded peavad olema 100% juhtudel täidetud. Seepärast, kui töötu otsib krediidiettevõtet, mis väljastaks kiirlaenu ilma püsiva töökohata või halva krediidiajalooga isikutele, siis peab ta olema valmis selleks, et kui selline ettevõte ka leidub, siis laenutingimused on üsna ranged.

Raha kätte kodust väljumata

Ammu on möödas ajad, kui laenuvõtja pidi kiirlaenu vormistamiseks rohkelt aega varuma ja sammud krediidiettevõtte kontorisse seadma. Praegu on konkurents laenuturul kasvanud sedavõrd suureks, et valdav enamus krediidiettevõtteid osutab teenuseid kliendi mugavuse huvides peamiselt interneti kaudu. Tänu sellele saab laenutaotluse vormistada endale sobival ajal. Laenu on võimalik saada tugitoolist tõusmata või teises linnas töölähetuses olles. Kuid see ei ole kaugeltki kõik. Kiirlaenu vormistamiseks ei pea klient esitama tervet hulka dokumente ega täitma loetamatul hulgal taotlusvorme. Kiirlaenu vormistamine võtab umbes viis minutit. Soovitud summa aga laekub kontole juba ühe tunni jooksul.

Vajalikud toimingud ja kliendi identifitseerimine tehakse suhteliselt kiiresti. Klient täidab iseseisvalt spetsiaalse taotlusvormi, kuhu märgib kõik vajalikud andmed. Et laenuvõtja ikka kindlasti laenu saaks, peavad kõik andmed olema täpsed ja õiged. Loomulikult on igal krediidiettevõttel omad viisid, kuidas laenuvõtjaid identifitseerida. Lisateavet leiab klient valitud krediidiettevõtte ametlikult kodulehelt.

 

Järeldused

Eeltoodust saab järeldada, et kiirlaenudel on Eestis terve rida eeliseid. Kõige olulisem neist on see, et klient saab kiiresti ja ilma panga poole pöördumata vajaliku summa raha, mida ta saab kasutada mis tahes eesmärgil.

Laenuvõtja peab igat pakkumist hoolikalt kaaluma ja mitte nõustuma kiirustades esimese pakkumisega. Sageli juhtub ka nii, et mõneminutilise otsimise järel leitakse veelgi soodsam pakkumine, mille puhul on lisakulud minimaalsed või puuduvad sootuks. Kiirlaenu taotluse esitamine on väga lihtne. Seda saab teha valitud krediidiasutuse kodulehel.

Kiirlaenu niigi suur populaarsus on veelgi kasvanud

Kiirlaen on üks kiiremaid ja lihtsamaid viise saada vajaminev summa hetkel, kui seda on tõesti hädasti tarvis. Selle võimaluse alternatiivid on tagatisega laen ja väikelaen. Mille poolest erineb kiirlaen teistest laenuliikidest? Kõigepealt loomulikult kiiruse poolest. See on peamine eelis. Just tänu kiirusele ongi see laenuliik oma kõlava nime saanud. Kiirlaen väljastatakse kliendile paari tunniga, mistõttu saab klient summa kontole või sularahas kätte sisuliselt kohe.

Vajalik summa pangakontol taotluse esitamise päeval

Paljud krediidiettevõtted võtavad kiirlaenu väljastamise raames vastu mitmeid olulisi otsuseid laenuvõtjate taotluste põhjal. Enamik selliseid ettevõtteid teavitavad oma kliente tehtud otsusest e-kirja või SMSiga. Selline teavitamise viis on mugav mõlemale poolele.

Mis juhtub, kui krediidiettevõte kiidab laenutaotluse heaks? Sellisel juhul kantakse soovitud summa kontole 10–15 minuti jooksul. Et saada soovitud summat veelgi kiiremini, tasub avada konto selles pangas, millega teeb koostööd valitud krediidiettevõte. Kui raha liigub mitme panga kaudu, siis võib juhtuda, et klient peab ootama raha laekumist oluliselt kauem. Võimalik, et selleks kulub isegi mitu päeva.

Kuid liialt muretseda selle pärast ei tasu. Krediidiasutused tegutsevad nii, et vajalik summa laekuks konkreetsele kontole hiljemalt 15 minuti jooksul või veelgi varem.

Miks tasub kiirlaenu võtta?

Tänapäeval on kiirlaen klientide seas väga populaarne. See pole üllatav, sest kiirlaenul on teiste laenuliikide ees rohkem kui üks eelis. Kui võrrelda seda teiste laenuliikidega, siis saame tõdeda järgmist.

  • Kliendil ei pea olema tagatiseks kinnisvara. Krediidiettevõtted seda ei nõua. Kui klient on otsustanud kiirlaenu taotleda, ei pea ta üldse tagatise pärast muretsema, sest krediidiettevõte vajab üksnes kinnitust kliendi maksevõime kohta.
  • Laenata saab mis tahes summat. Kliendid on erinevad: ühed vajavad väikest summat (kuni 300 eurot), teised aga suurt (üle 5000 euro). Olenemata vajadusest aitab kiirlaen lahendada igasuguseid elulisi olukordi.
  • Raha võib saada mis tahes päeval. Ei ole oluline, kas parajasti on nädalavahetus või riigipüha. Kujutage ette järgmist olukorda. Pühapäeval läks teie auto ootamatult katki, kuid esmaspäeva hommikul peate sellega tööle sõitma. Tänu kiirlaenule ei pea klient oma plaane muutma. Auto remondiks saadud väike summa aitab selle olukorra lihtsasti lahendada. Piisab vaid sellest, kui pöördute mõne krediidiettevõtte poole. Enamik neist teenindavad kliente iga päev.
  • Mugavad lepingulised tähtajad. Kui klient vajab kiiresti raha, saab ta võtta kiirlaenu. Laenulepingu lõpetamine on samuti lihtne, seda saab teha paari päevaga, tasudes intressid. Seejuures ei võta klient endale ühtegi lisakohustust.