Investeeringud

Hoiuste tingimuste võrdlus

Rahavalik.ee pakub mittepanganduslike finantseerimisasutuste hoiuste võrdlemise võimalust. Leidke enda jaoks parimate tingimustega hoiused. Hoiuse tulusus sõltub investeeritud summast, hoiuse tähtajast ja võimalikust intressisumma

Tähelepanu! Tulumaksuseaduse kohaselt maksustatakse füüsilise isiku hoiuselt saadud intress tulumaksuga. Täpsustage valitud mittepanganduslikus finantseerimisasutuses, kas saadud tulult peate maksma tulumaksu teie ise või teeb seda teie eest mittepanganduslik finantseerimisasutus.

Mittepanganduslike finantseerimisasutuste suhtes ei kohaldata tagatisfondi seadust. See tähendab, et mittepangandusliku finantseerimisasutuse pankroti korral võite hoiustest ja intressidest osaliselt või täielikult ilma jääda.

Crowdestor
Summa
10,000 - 200,000 €
Intress
15.00 %
Tähtaeg
alates 3 kuud kuni 18 kuud
CROWDESTOR on Eesti krediidifirma, mis pakub ettevõtetele finantseerimist vahemikus 10 000 kuni 200 000 eurot perioodiks 3 kuni 18 kuud laenuintressiga 15% aastas ja tagatiseks garantii.
Companisto
Summa
alates 250 €
Intress
15.00 %
Tähtaeg
kuni 1
Companisto on saksakeelsete turgude (DE, CH, AT) suurim digiinvestorite võrgustik, mis investeerib ühiselt uuenduslikesse idufirmadesse ja ettevõtetesse. Investorid saavad iga kuu investeerida ligikaudu 2 uude idufirmasse, mis võimaldab partneril kuni 12 kuu jooksul saada suurt kasumit vahendustasudest meelitatud investorite järgnevatelt investeeringutelt.
Esketit
Summa
100 - 100,000 €
Intress
13.29 %
Tähtaeg
alates 1 kuu kuni 2 aastat
Esketiti platvorm on ühenduslüli usaldusväärsete tarbijafinantseerimisettevõtete ja investorite vahel. Kasutame valdkonna parimaid tavasid, mida investorid võivad usaldada.
Viainvest
Summa
alates 50 €
Intress
13.00 %
Tähtaeg
alates 6 kuud
VIAINVEST on peer-to-peer turg, kus eralaenuandjad saavad investeerida laenudesse, mis pärinevad pangavälistest laenuandjatest – VIA SMS Group ja selle tütarettevõtted. Pangaväliste laenuvõtjate nõuete portfellid koosnevad peamiselt tarbimislaenutaotlustest kogu Euroopas.
Debitum
Summa
alates 50 €
Intress
11.00 %
Tähtaeg
ei ole määratud
Debitum on alternatiivne P2B investeerimisplatvorm. See on võrgustik, mis ühendab uusimaid laenuvõtjaid, laenuandjaid ja investoreid. Debitumi platvorm võimaldab igaühel investeerida ärilaenu alates 50 eurost ja kuni 11% sissetulekust.
Estateguru
Summa
50 - 25,000 €
Intress
11.00 %
Tähtaeg
alates 9 kuud kuni 2 aastat
Liitu enam kui 100 000 Estateguru investoriga ja saad lähitulevikus oma investeeringutelt rahuliku südamega stabiilset tulu nautida. Estateguru platvormil saad alustada investeerimist kinnisvarasse juba alates 50 eurost ning teenida enam kui 11% tootlust aastas.

Oluline teave hoiuse valimisel

Hoiused mängivad olulist rolli isiklikes finantsides ja üldises majanduses. Fikseeritud hoiuse avamine võib pakkuda mitmeid eeliseid ja tagada kindla sissetuleku. Siin on mõned olulised aspektid, mida tasub arvestada hoiuse valimisel:

1. Aastane intressimäär. On oluline pöörata tähelepanu aastasele intressimäärale, mida finantsasutus pakub erinevat tüüpi hoiustele. Kõrgemad intressimäärad tagavad suurema tulu, seega võib olla kasulik valida hoius konkurentsivõimelise intressimääraga.

2. Hoiuse valuuta. Kui kaalute välisvaluutas hoiustamist, pidage silmas võimalikke valuutakõikumisi ja nende mõju teie tulule. Pange tähele, et hoiuste tulu võib teises valuutas oluliselt erineda eurotsooni hoiuste tulust.

3. Hoiuse tähtaeg. Pikem hoiuse tähtaeg võib tagada kõrgema intressimäära, kuid samal ajal piirab juurdepääsu teie vahenditele teatud ajaks. Lühiajalised hoiused võivad olla mugavad neile, kes vajavad likviidsust.

4. Hoiuse lisamise ja väljavõtmise tingimused. Kontrollige hoiuse lisamise ja väljavõtmise tingimusi. Mõned hoiused võivad pakkuda piiratud võimalusi raha väljavõtmiseks ilma trahvideta.

5. Maksud. Uurige hoiuste tuludega seotud maksukohustusi. Eestis maksustatakse hoiuste intressitulud.

6. Finantsasutuse usaldusväärsus. Hoiuse valimisel veenduge, et finantsasutus on usaldusväärne ja tal on hea maine. Vaadake tema reitinguid ja arvustusi.